Roborovska kāmis
Dzīves ilgums 3 gadi
Izmērs Līdz 5 cm
Uzturēšana Neliels būris (sākot no 20*30*20cm), taču jāskātās lai reste ir smalka, savadāk mazais kāmis varēs aizmukt. Var lietot arī stikla vai plastmasas akvārijus. Apakšā uzbert pakaišus vai sīkās smiltis apmēram 3cm lielā slānī. Būrī jābūt mājiņāi, skrējritenim, plastmasas caurulēm, var likt kartona caurules no papīrdvieļiem. Kāmjiem ļoti patīk grauzt koka zarus (var dot tikai augļu koku vai lapu koku zarus, skujkokus-nē) Jāmaina pakaiši kad tie paliek netīri (apmēram reiz nedēļā).
Barība Roborovska kāmji ir visēdāji - tiem garšo dārzeņi, sēkliņas, augļi, rieksti, prosa, auzu pārslas, zaļumi, baltmaizes sausiņi, miltu tārpi. Obligāti svaigs ūdens.
Piezīmes  
Sīrījas kāmis
Dzīves ilgums 2-3 gadi
Izmērs 10-13cm
Uzturēšana Būris sākot no 40*30*30cm. Būrim ir jābūt no stingras metāla restes. Ja tā būs no koka, kāmis izgrauzīs caurumu, un dosies pastaigā pa māju (taču tas nav droši jūsu mīlulim). Burī jābūt mājiņas, var likt skrējriteni un caurules.  Tā pat var likt augļu koku zarus, lai kāmis asina zobus.
Barība Speciāls graudaugu maisījums, dārzeņi, siens, zāļumi, sēkliņas. Obligāti svaigs ūdens.
Piezīmes Nedrīkst lai temperatūra mājās būtu zemāka par 10°C, kāmis var aizmigt uz ilgu laiku. Pakaišus būrī ir jāmaina diezgan bieži, lai nerādītos specifiska smaka ( katru otro dienu)
Žurka
Dzīves ilgums 2-3 gadi
Izmērs 300-500 gr, kopā ar asti apmēram 40 cm, bet puse no šī garuma ir aste. Puikas parasti ir lielāki par meitenēm.
Uzturēšana Būris sākot no 40*60*50cm. Būrī ir jābūt mājiņai, var likt trepītes. Vislabāk žurkai patīk būris, kuram ir divi stāvi vai vairāk. Droši var likt augļu koku zarus. Jāmaina pakaišus katru otro/trešo dienu.
Barība Speciāls graudaugu maisījums, augļi, žāvēti augļi, ogas, dārzeņi, pienenīšu lapas, rieksti, vistu kauli, reiz nedeļā var iedot drusciņ gaļas vai siera. Obligāti svaigs ūdens. Speciāls minerālakmens grauzējiem.
Piezīmes  

Jūras cūciņa
Dzīves ilgums 4-8 gadi
Izmērs 0,7 – 1,2 kg, 20-25 cm
Uzturēšana Būris sākot no 50*50*30cm. Būrīm nevajag būt augstam, labāk lai ir plašāks. Ir jābūt mājiņai.  Jāliek augļu koku zarus. Jāmaina pakaišus katru trešo/ceturto dienu.
Barība Speciāls graudaugu maisījums, siens, dārzeņi, zāle. Obligāti svaigs ūdens! Speciāls krīts grauzējiem. Ar eksotiskiem augļiem un dārzeņiem jūras cūciņas barot nedrīkst! 
Piezīmes Jūras cūciņas ļoti mīl pastaigas! Vismaz reiz dienā jāver būris vaļā, lai mīlulis varētu izkustēties pa istabu.

Trusis
Dzīves ilgums 5-8 gadi
Izmērs līdz 2 kg
Uzturēšana Būris sākot no 70*55*45cm. Būrīm nevajag būt augstam, labāk lai ir plašāks. Ir jābūt mājiņai.  Jāliek augļu koku zarus. Jāmaina pakaišus katru otro dienu.
Barība Siens, dārzeņi, zāle, graudaugu maisījums, kas paredzēts trušiem. Obligāti svaigs ūdens!  Ar eksotiskiem augļiem un dārzeņiem trušus barot nedrīkst! Edienam vienmēr jābūt būrī, jo truši ēd nepartraukti.
Piezīmes Trusim regulāri jāapgriež nagi. 


Degu pele
Dzīves ilgums 6-8 gadi
Izmērs līdz 300gr, 15-25cm (kopā ar asti)
Uzturēšana Būris sākot no 80*50*50cm. Degu pelei patīk lēkāt pa būra plauktiņiem. Ir jābūt mājiņai.  Jāliek augļu koku zarus, var likt skrējriteni. Jāmaina pakaišus 1 reizi nedēļā.
Barība Siens, speciāls Degu paredzēts graudaugu maisījums, mazos daudzumos var dot zāli, burkānus. Obligāti svaigs ūdens!  Ar augļiem un dārzeņiem Degu bieži barot nedrīkst, jo tas var izraisīt caureju. Kā retu gardumu Degu var uzcienāt ar riestiem vai sēkliņām.
Piezīmes Caurvējš Degu pēlei ir bīstams dzīvībai!

Šinšilla
Dzīves ilgums 10 gadi
Izmērs līdz 490gr, 22-38cm (kopā ar asti)
Uzturēšana Būris sākot no 100*40*80cm. Šinšillai patīk lēkāt pa būra plauktiņiem. Ir jābūt mājiņai.  Jāliek augļu koku zarus, var likt skrējriteni. Jāmaina pakaišus 1 reizi nedēļā. Šinšillām ļoti patīk vannoties speciālājās smiltīs! Tos var iegādāties zooveikalā. Vienreiz dienā ļaut šinšillām pastaigāties pa istabu (galvenais lai zvēriņiem nebūtu pieiejamas indīgas istabas puķes)
Barība Siens, speciāls šinšillām paredzēts graudaugu maisījums, mazos daudzumos var dot zāli, burkānus. Obligāti svaigs ūdens!  Ar augļiem un dārzeņiem šinšillu bieži barot nedrīkst, jo tas var izraisīt caureju. Kā ar retu gardumu var uzcienāt ar riestiem vai rozīnēm.
Piezīmes Caurvējš ir bīstams dzīvībai!

Ahatina gliemezis
Dzīves ilgums 6-10gadi
Izmērs līdz 30cm
Uzturēšana Terārijs sākot no 10l uz vienu gliemezi. Var lietot arī akvāriju. Apakšā jāliek grunts 5-7 cm lielā slānī. Vislabāk likt kokosa substrātu. To vispirms jaaplej ar verdošu ūdeni un jāatstaj uz 1stundu. Procedūru atkārtot, tad izpiest lieku ūdeni, un ielikt akvārijā. Grunti jāmaina apmeram 1 reiz mēnesī, taču ēdiena atliekas jāņem ārā regulāri, lai grunts nebojātos. Vienreiz dienā terārijs ir jāsamitrina ar ūdeni no pulverizatora, jo gliemezim vajadzīgs mitrs biotops.
Barība Dārzeņi(izņemot kartupeļus, baltos redīsus, baklažānus), augļi(izņēmot citrusaugļus, ananāsu, kivi, granātu), zaļumi(izņemot skābenes), dafnija, gamaruss(uzmanīgi, nepārbarot, taču gamaruss  ir labs olbaltumvielu avots) , obligāts ir kalcijs (derēs sēpija). Nedrīkst dot sieru, zemesriestus, makaronus, gaļu, ķiplokus un sīpolu. Jābūt nelielai bļodai ar ūdeni, taču nedziļai, lai mīlulis nenosliktu. 
Piezīmes Kad vēlāties paņemt gliemezi uz rokām, jasamitrina pirkstu ar ūdenu un jāpieliek zem gliemeža, lai viņš varētu pats uzrāpot.
.

0

 . Mountain View